Klinikinė genetika

Multilabo tiekia ypač svarbius ir inovatyvius tyrimus nėščiųjų ir vaisiaus sveikatai įvertinti, taip pat itin tikslius ir pažangius diagnostinius sprendimus naujagimių paveldimųjų medžiagų apykaitos ligų diagnostikai. 

Vaisiaus apsigimimų rizikos nustatymas

Siūlome patikimą sprendimą vaisiaus apsigimimų rizikos nustatymui - DELFIA Xpress biocheminį analizatorių.

Kompanija Perkin Elmer, šios sistemos gamintoja, specializuojasi apsigimimų rizikos nustatymo tyrimuose ir turi ilgesnę nei 20 metų patirtį šioje srityje.

Kasmet virš 6 milijonų nėščiųjų yra ištiriama naudojantis Perkin Elmer nėščiųjų biocheminiais analizatoriais DELFIA.

Sistema yra validuota The Fetal Medicine Foundation (FMF), taip pat panaudota daugelyje mokslinių darbų bei studijų.

Pagrindinės DEFFIA Xpress analizatoriaus savybės:

  • Analizatorius skirtas kiekybiniam biocheminių žymenų nustatymui laikinės imunofluorescencinės analizės principu;
  • Imunofluorescencinės analizės metodui būdingas didelis jautrumas ir platus dinaminis diapazonas;
  • Tinkamas I ir II trimestrų vaisiaus apsigimimų rizikų patikrai bei I trimestro pre-eklamsijos diagnostikai;
  • PerkinElmer vieninteliai siūlo pirmą kliniškai validuotą Placentinio augimo faktoriaus (PlGF) rinkinį 1-ojo trimestro pre-eklamsijos diagnostikai bei 1-ojo trimestro vaisiaus apsigimimų rizikos skaičiavimui;
  • Programinė įranga gali komunikuoti su kitomis programomis. Tai suteikia galimybę lanksčiau ir paprasčiau valdyti paciento duomenis, nereikia atsakymų įvesti ranka arba pakartotinai jų įvedinėti;
  • Yra galimybė sujungti analizatorių su vaisiaus rizikų skaičiavimo bei pacientų valdymo sistema LyfeCycle, skirta PerkinElmer analizatoriams.

Image result for DELFIA Xpress perkin elmer

Daugiau informacijos apie DEFFIA Xpress ir Life Cycle apsigimimų rizikos nustatymo programą rasite čia

Priešlaikinio gimdymo testas PartoSure

Priešlaikinis gimdymas – dažniausia perinatalinio mirštamumo priežastis Lietuvoje. Neišnešiotų naujagimių mirtingumas yra 20–30 kartų didesnis, nei išnešiotų naujagimių ir sudaro 80 procentų visų naujagimių mirtingumo.

Lietuvoje prieš laiką gimsta 5 – 6 procentai naujagimių. Tikslios diagnozės nustatymas sumažina intervencijų dažnį, medikamentų šalutinį poveikį motinai ir vaisiui.

Yra duomenų, kad apytiksliai 70 – 80 proc. priešlaikinių gimdymų prasideda savaime, o 40 – 50 proc. prasideda savaimine gimdymo veikla.

Taip pat žinoma, kad 30 – 40 proc. priešlaikinių gimdymų prasideda dėl neišnešioto vaisiaus dangalų plyšimo. 95 proc. nėščiųjų esant priešlaikiniam vaisiaus vandenų nutekėjimui pagimdo per 24 val.

Kilus menkiausiam įtarimui dėl galimo priešlaikinio gimdymo ar vaisiaus vandenų nutekėjimo, moteriai galima atlikti konkretų testą ir tokiu būdu arba atsikratyti nereikalingo nerimo dėl būklės, arba skubiai imtis visų saugumo priemonių naujagimio ir mamos atžvilgiu, pasiruošiant priešlaikiniam gimdymui.

Klaidingai teigiama/neigiama diagnozė gali lemti netinkamas ir ne laiku pritaikytas intervencijas.

Testai atliekami panašiai kaip ir nėštumo testai.

Priešlaikinio gimdymo testas PartoSure (USA) rekomenduojamas kaip pagalbinė priemonė prognozuojant gimdymo laiką, kai pacientėms pasireiškia priešlaikinio gimdymo simptomai.

Image result for partosure

PartoSure yra greitas, neinvazinis ir tikslus (kokybinis imunochromatografinis) priešlaikinio gimdymo testas su prognozine gimdymo per 7 dienas verte, kai pacientėms pasireiškia priešlaikinio gimdymo simptomai.

Rezultatai gaunami per 5 min.

Testas skirtas placentos alfa mikroglobulino-1 (PAMG-1) aptikimui 20 – 37 savaičių nėščiųjų makšties išskyrose. Daugiau informacijos rasite čia.

Priešlaikinio gimdymo testą PartoSure kvieiame įsigyti el. parduotuvėje Hifamed.lt.

 

Vaisiaus vandenų nutekėjimo testas AmniSure

Vaisiaus vandenų nutekėjimo testas AmniSure (Prancūzija), skirtas naudoti pacientėms bet kuriuo nėštumo laikotarpiu, kaip pagalbinė priemonė aptinkant nėščiųjų vaisiaus dangalų plyšimą. Testas atliekamas per keletą minučių. Rezultatai gaunami per 5 min.

Tai greitas kokybinis imunochromatografinis testas, skirtas placentos alfa mikroglobulino-1 (PAMG-1) aptikimui nėščiųjų makšties išskyrose.

Related image

Daugiau informacijos rasite čia

Vaisiaus vandenų nutekėjimo testą AmniSure kviečiame įsigyti el. parduotuvėje Hifamed.lt 

Prenataliniai DNR tyrimai

Daug pastangų dedama adaptuojant NKS prenatalinei diagnostikai, kai bandoma nuskaityti dar negimusių vaikų genomus ir patikrinti, ar juose nėra žinomų patologinių mutacijų.

Tiekiame CE-IVD rinkinius, skirtus neinvazinei prenatalinei diagnostikai:

  • Trisomijos, Aneuploidijos nustatymas 21, 18, 13-oje chromosomoje;
  • Fragile – X sindromo nustatymas.

Daugiau informacijos: https://www.laborama.lt/lt/prenataliniai-dnr-tyrimai/

Taip pat galime pasiūlyti naujos kartos neinvazinius prenatalinius testus NIPT: http://www.genotipas.lt/tyrimai/prenataliniai-tyrimai/.