Klinikinė imunologija

Klinikinė imunologija

Multilab tiekia patikimus laboratorinių tyrimų sprendimus klinikinės imunologijos laboratorijoms. Tiekiame ypač platų imunologinių tyrimų spektrą, būtiną diagnozuojant bei monitoruojant reumatines, alergines ir kitas imunines ligas bei diferencijuojant imunines ligas nuo kitų organų ir sistemų sutrikimų.

Pasiūlysime Jums patį tinkamiausią, efektyviausią bei naujausiais moksliniais tyrimais pagrįstą diagnostikos ar stebėsenos sprendimą imuninėms ligoms ir sutrikimams tirti ir vertinti. Šiems tyrimams atlikti naudojami pilnai tyrimui atlikti sukomplektuoti reagentų rinkiniai, pateikiama aiški ir nesudėtinga tyrimo atlikimo procedūra, gali būti taikomos patogios ir patikimos automatizuotos tyrimų sistemos. Tyrimų rezultatai gali būti vertinami kokybiškai ir kiekybiškai, o aukštas tyrimų specifiškumas ir jautrumas užtikrina patikimus tyrimų rezultatus.

Prognostinis bio žymuo suPAR

Imunohematologija

Multilabo atstovaujamas gamintojas Bio-Rad yra vienas inovatyviausių pasaulyje imunohematologijos tyrimams skirtų priemonių gamintojų. 

Bio-Rad tiekia sprendimus imunohematologijai kraujo centrams, kraujo bankams ir gydymo įstaigoms visame pasaulyje, jau daugiau nei 30 metų. Siekdama patenkinti sudėtingiausius klientų poreikius, kompanija Bio-Rad nuolat tobulina savo sistemas ir siūlo inovatyviausius produktus imunohematologijai.

Bio-rad sprendimams yra nauduojamos ID gelio kortelės, kuriose reakcija vyksta eritrocitų stulpelinės agliutinacijos mikromėgintuvėliuose principu.

Siūlome pilnai automatizuotą sistemą, išskirtiniam darbui su ID kortelėmis vidutinio ir didelio srauto laboratorijoms.

Naujoji Bio-Rad imunohematologinių tyrimų sistema IH-500 yra skirta:

  • kraujo grupavimui;
  • eritrocitų antigenų bei antieritrocitinių antikūnų nustatymui;
  • identifikavimui.


Bio-Rad imunohematologinių tyrimų sistema IH-500 yra ypatingai novatoriška priemonė, keičianti ankstesnius imunohematologinių tyrimų standartus kur kas aukštesniais.

Ji maksimaliai optimizuoja laboratorijos darbą, pasižymi tokiomis savybėmis kaip nepertraukiamas reagentų ir mėginių papildymas, aktyvi QC stebėsena, pažangi identifikavimo sistema, nuotolinis tyrimų rezultatų validavimas.

Darbui su kortelėmis galima rinktis ir ne automatizuotą sistemą - centrifugą, inkubatorių bei ID kortelių skaitytuvą, kurio pagalba bus lengviau vertinti rezultatą bei archyvuoti duomenis.

Imunofluorescencija

Imunofluorescencija vis dar išlieka etaloniniu tyrimo metodu pirminiame autoimuninių ligų diagnostikos etape. Multilab siūlo patikimus netiesioginės imunofluorescencijos reagentų rinkinius, skirtus įvairių aktualių autoimuninių ligų diagnostikai.

Tyrimo principas paremtas antikūno-antigeno komplekso susidarymu. Ši sąveika fiksuojama ir vaizdinama, panaudojant fluorescencinius žymenis ir fluorescencinius mikroskopus. Filtrų sistema, esanti mikroskopuose, suteikia galimybę vaizdinti įvairiais fluoroforais žymėtus antikūnus.

Taip pat, gali būti naudojami įvairūs fluoroforai su skirtingo ilgio sužadinimo ir išspinduliavimo bangomis. Priklausomai nuo antikūno, esančio žmogaus serume, ir antigeno lokalizacijos ląstelėje, pvz. HEp-2 ląstelėse, bus taikomi skirtingi fluorescencijos modeliai.

Siūlome patikimus ir tikslius

imuofluorescencijos metodu paremtus reagentų rinkinius, pavyzdžiui:

  • ANA-HEp-2 yra netiesioginės imunofluorescencijos metodu pagrįstas tyrimas, skirtas nustatyti branduolinius ir (arba) citoplazminius autoantikūnus žmogaus serume. Tyrimas skirtas sisteminių reumatinių ligų diferencinei diagnostikai, tokių kaip sisteminė raudonoji vilkligė (SLE), mišriosios jungiamojo audinio ligos (MCTD), sklerodermija, Sjögreno sindromas, polimiozitas ir dermatomiozitas.
  • nDNR (Crithidia luciliae) yra netiesioginės imunofluorescencijos metodu pagrįstas tyrimas, skirtas nustatyti IgG antikūnus prieš natyvinę dvispiralę DNR žmogaus kraujo serume.
  • ANCA yra netiesioginės imunofluorescencijos metodu pagrįstas tyrimas, skirtas nustatyti anti-neutrofilų citoplazminius autoantikūnus (ANCA) žmogaus serume. Šis tyrimas naudojamas ANCA asocijuotų vaskulitų (AAV) diferencinei diagnozei, tokia kaip granulomatozė su poliangiitu, mikroskopiniu poliangiitu ir Churg-Strauss sindromu.
  • EMA IgA ir IgG yra netiesioginės imunofluorescencijos metodu pagrįsti tyrimai, skirti nustatyti autoantikūnams prieš audinių transglutaminazę (tTg) žmogaus serume.
  • KS/LKS (Rat/Mouse) reagentai yra netiesioginiai imunofluorescencijos tyrimai, skirti aptikti autoantikūnus žmogaus serume, pvz., mitochondrijų (AMA), lygiųjų raumenų (ASMA), kepenų inkstų mikrosomų (LKM) ar cirkuliuojančių pasieninių (parietalinių) ląstelių (APCA).
  • Lankstu – galimybė pasirinkti rinkinius su skirtingų dydžių stikleliais, fiksuotais etanolyje ir cANCA kontrole, arba fiksuotais formaline pANCA kontrole.

ELISA tyrimai

Siūlome inovatyvius, patikimus ir patikrintus sprendimus autoantikūnų nustatymui pažangiausiais metodais.  Tiekiame autoimuninių ligų diagnostikos sistemas, naudojančias imunofermentinių tyrimų (ELISA), imunoblotingo, imunofluorescencijos ir kitų reagentų rinkinius. Preciziškai nustatysite autoimunines ligas, tokias kaip sunkioji miastenija, reumatas, vaskulitas, nefritas, antifosfolipidinis sindromas, celiakija, skydliaukės ir kitas su autoantikūnų gamyba susijusias ligas, pvz.:

  • MyMuSK,
  • CCP antikūnai,
  • RF,
  • cirkuliuojantys imuniniai kompleksai,
  • antineutrofiliniai citoplazminiai antikūnai,
  • anti-TPO,
  • antisperminiai antikūnai ir kiti svarbūs diagnostiniai žymenys.

Šiems tyrimams atlikti naudojami pilnai sukomplektuoti reagentų rinkiniai, pateikiama aiški ir nesudėtinga tyrimo atlikimo procedūra. 

Rezultatai gali būti vertinami ir kokybiškai, ir kiekybiškai. Aukštas tyrimų specifiškumas ir jautrumas užtikrina patikimus rezultatus.

Siūlome pažangiausius sprendimus visiems klinikinių laboratorijų autoantikūnų nustatymo poreikiams:

  • antikūnų branduolio antigenų nustatymui imunofluorescenciniu, imunofermentiniu ir imunobloto metodais;
  • antikūnų neutrofilų citoplazmos antigenų nustatymui imunofluorescenciniu metodu;
  • antikūnų mitochondrijų antigenų nustatymo imunobloto ir imunofluorescenciniu metodais;
  • antikūnų fosfolipidų nustatymo imunofermentiniu metodu;
  • antikūnų ciklinio citrulinizuoto peptido nustatymui imunofermentiniu metodu;
  • antikūnų glomerulų bazinės membranos nustatymui imunofermentiniu metodu;
  • antikūnų audinių transglutaminazės nustatymui imunofermentiniu metodu;
  • antikūnų neuronų antigenų nustatymui imunobloto ir imunofluorescenciniu metodais;
  • antikūnų kepenų/inkstų mikrosomų antigenų nustatymui imunofluorescenciniu metodu;
  • Kitų antikūnų nustatymui.

Siūlome ne tik plačiausią patikimų ELISA rinkinių spektrą, bet ir imunofermentinių tyrimų automatizacijos galimybę – dviejų ar keturių plokštelių pilnai automatizuotus imunofermentinių tyrimų analizatorius su intergruotomis pipetavimo, plokštelių transportavimo, plovimo ir rezultatų nuskaitymo sistemomis.

Humoralinio imuniteto tyrimai

Tiekiame aukštos kokybės reagentų rinkinius humoralinio imuniteto vertinimui.

Siūlome nefelometrijos, imunoelektroforezės, taip pat imunofermentine analize ir kitomis pažangiomis technologijomis pagrįstus tyrimų sprendimus imunoglobulinų kiekybinės sudėties (IgG, IgM, IgA, IgE, IgG poklasiai) ir detaliausiems jų rodikliams nustatyti.

Humoralinio imuniteto reguliacijai itin svarbūs komplemento sistemos baltymai. Tiekiame pažangius imunofermentinės analizės rinkinius komplemento tyrimams.

Tyrimų rezultatai pateikia išsamią informaciją apie: 

  • individualius komplemento baltymus ir jų tipus, 
  • aktyvacijos metu susidariusius kompleksus ir jų fragmentus,
  • komplemento aktyvinimo kelių funkciją.

Komplemento laboratoriniai tyrimai ypač aktualūs, vertinant komplemento baltymų stoką, analizuojant komplemento nepakankamumo lemtas infekcijas (ypač bakterinės kilmės, pavyzdžiui, sukeltas Neisseria meningitidis):

  • sepsį,
  • meningitą,
  • pneumoniją,
  • kvėpavimo takų infekcijas,
  • autoimunines ligas ir kitas svarbias organizmo būkles, reikalaujančias tikslaus ir detalaus komplemento funkcijos vertinimo.

Komplemento sistemą sudaro apie 35–40 organizmo apsaugai svarbių baltymų ir glikoproteinų grupė, veikianti nuoseklia kaskada. Aktyvinti kraujo serume esantys komplemento sistemos baltymai atpažįsta, opsonizuoja ir  lizuoja mikroorganizmus. Komplemento baltymai taip pat svarbūs kitų imuninės sistemos ląstelių (neutrofilų, eozinofilų) pritraukimui į komplemento aktyvacijos vietą.

Yra skiriami trys pagrindiniai komplemento aktyvinimo būdai: klasikinis, lektininis ir alternatyvusis. Kiekvieno kelio aktyvumą lemia skirtingi mechanizmai / komponentai: antikūno-antigeno kompleksai, molekulės (pvz.: CRB), lektinas ar tiesioginis sąlytis su įvairiais baltymais, riebalais ar angliavandeniais ant mikroorganizmų ar kitų svetimų struktūrų paviršiaus. Todėl komplemento baltymų ir jų kelių tyrimai ypač informatyvūs išsamiai imuninės funkcijos diagnostikai ir klinikiniam būklės vertinimui.

Trys komplemento aktyvinimo keliai pasiekia bendrą galutinių reakcijų seką sudarant membraną atakuojantį kompleksą (MAC), kuris suformuoja ląstelės membranoje porą ir sukelia ląstelės lizę.

Daugiau informacijos: http://www.complementsystem.se/home

Taip pat galime pasiūlyti pažangius audinių kultūrų, organų kultūrų, eksplantų kultūrų ir disocijuotų kultūrų tyrimus, bei plačiai pritaikomus tėkmės citometrijos tyrimus. 

Patvirtinamieji tyrimai

ELISA teigiamų  rezultatų patvirtinimui ar, esant poreikiui identifikuoti sukėlėjo tipą, atliekami patvirtinamieji (juosteliniai) tyrimai (imunoblotingas, Westernblot technologija, WB). Šie tyrimai yra jautresni ir specifiškesni nei ELISA ir todėl yra ypač vertingi, vertinant dviprasmiškus imunofermentinės analizės rezultatus, ir patvirtinant tyrimo rezultatą bei sukėlėjo tapatybę.

Imunoblotingo tyrime antigeno-antikūno komplekso susidarymo reakcija vyksta ant nitroceliuliozinės membranos (juostelės). Tokiu principu atliktas tyrimas leidžia atskirai identifikuoti žmogaus serume, plazmoje ar likvore rastus antikūnus

Tyrimo rezultatai vertinami, naudojant programinę įrangą arba pagal ribinės žymės intensyvumą. WB tyrime patogenui būdingi antigenai ir kontrolės pateikiami kaip ryškios išskirtinės žymės ant celiuliozinės membranos, kurios yra aiškiai ir reikšmingai išdėstytos, todėl galima lengvai ir saugiai atlikti rankinį bei automatinį nuskaitymą ir tiksliai bei patikimai interpretuoti rezultatus.

Bendradarbiaujame tik su gamintojais, kurie yra savo srities lyderiai, todėl galime pasiūlyti platų itin platų patikimų ir patikrintų patvirtinamųjų tyrimų spektrą efektyviai autoimuninių ligų diagnostikai.

Reagentų spektras apima reumatologijos, vaskulito, hepatologijos, gastroenterologijos, miozito ir kitas aktualias tyrimų sritis.

Multilab atstovauja visame pasaulyje žinomą gamintoją –  Mikrogen, taip pat ir kitus imunodiagnostikos inovacijas diegiančius gamintojais.

Mikrogen patvirtinamųjų imunoblotingo tyrimų privalumai:

  • Naudojami rekombinantiniai antigenai, kurie pasižymi aukštu jautrumu ir specifiškumu bei paprastu ir aiškiu rezultatų interpretavimu, nes reakcijos    žymės yra lengvai perskaitomos.
  • Paprasta tyrimo atlikimo procedūra net ir atliekant ją rankiniu būdu, tačiau galime pasiūlyti ir pilno patvirtinamųjų tyrimų automatizavimo galimybę – nuo    inkubacijos iki rezultato.
  • Paprastas ir objektyvus reakcijos žymių interpretavimas ir dokumentavimas su recomScan programine įranga.
  • Tyrimų atlikimo procedūros ir reagentai yra identiški visiems gamintojo Mikrogen  patvirtinamiesiems testams, todėl reagentai gali būti keičiami tarpusavyje.
  • Atskiras skirtingų antikūnų identifikavimas.
  • Saugus ir patikimas vertinimas dėl testo juostelei pateikiamų kontrolių (reakcijos, ribinės ir konjugato žymės).
  • CE žymėjimas: recomLine reagentų rinkiniai atitinka ES direktyvos 98/79/EC standartą.

Siūlome platų patvirtinamųjų tyrimų spektrą: ANA/ENA, Bordetella pertussis IgG/IgA, Borrelia burgdorferi IgG/IgM, Bunyavirus IgG/IgM, Campylobacter IgG/IgA, ir kiti.

Galime pasiūlyti rinkinių su galimybe įvertinti imuninių kompleksų ryšio stiprumą (avidiškumą).

Daugiau informacijos:  http://www.mikrogen.de/english/products/product-overview.html.

Ląstelinio imuniteto tyrimai

Ląstelinio imuniteto tyrimams siūlome inovatyvius, aukščiausio lygmens pasaulinių gamintojų tėkmės citometrus. Tėkmės citometras iš plataus biomedicininių prietaisų spektro išsiskiria tuo, jog yra vienintelė technologija, kurios dėka dideliame bandinio tūryje yra galimas vienos ląstelės įvertinimas, jos klasifikavimas ir rūšiavimas į pavienes specifines ląsteles ar homogenines populiacijas.

Tiekiame klinikiniams tyrimams skirtus, patikimus ir inovatyvius BD Biosciences tėkmės citometrus. Siūlomų tėkmės citometrų profilis svyruoja nuo paprasčiausio BD FACSVia™ iki sudėtingiems klinikiniams tyrimams skirto BD FACSLyric™. Daugiau informacijos: https://www.laborama.lt/lt/klinikiniams-tyrimams/

Transplantacinė diagnostika

Multilab siūlo inovatyvius šiuolaikinės transplantacinės imunologijos sprendimus, siekiant parinkti geriausią imunologinį suderinamumą turinčią donoro-recipiento porą. Tai įmanoma tik atliekant išsamius žmogaus leukocitų antigenų (ŽLA) tyrimus.

Naudojant Luminex technologiją, atliekami ŽLA tyrimai kraujodaros kamieninių ląstelių ir organų transplantacijų pacientams bei jų giminingiems donorams:

  • Žmogaus leukocitų antigenų (HLA-A, HLA-B, HLA-C, HLA-DRB1, HLA-DQB1) tipavimas;
  • IgG antikūnų prieš I ir II klasės ŽLA paieška, specifiškumo nustatymas;
  • Donorui specifinė kryžminės dermės reakcija.

Alergijos ir netoleravimas

Multilab tiekia naujausius, patikimus alergijų ir netoleravimo tyrimus, kuriuos galima atlikti, naudojant:

  • Imunofermentinę analizę (ELISA);
  • Greituosius testus.

Alergijos

Siūlome platų imunofermentinių tyrimų spektrą – daugiau nei 700 alergenų ir  daugiau kaip 100 alergenų mišinių, taip pat, aukštos kokybės reagentų rinkinius, skirtus imunoglobulino E aptikimui bei kiekybiniam įvertinimui, naudojant žmogaus serumą ar plazmą.

Sergamumas alergijomis - šiandien ypač aktuali ir auganti visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje. Alergijos terminas dažnai naudojamas I tipo padidinto jautrumo reakcijoms apibūdinti, kurioms būdinga greita (per 30-60 minučių) simptomų raiška po kontakto su alergenu.

Dažniausiai pasitaikantys simptomai: 

  • sloga (rinitas),
  • konjunktyvitas,
  • dilgėlinė,
  • alerginė astma, 
  • anafilaksinis šokas - pats pavojingiausias. 

I tipo alerginei reakcijai būdingi E klasės specifiniai imunoglobulinai (IgE), taigi jų aptikimas – svarbi priemonė šiuolaikinei alergijų diagnostikai.

Siūlome ne tik platų patikimų ELISA rinkinių spektrą, bet ir imunofermentinių tyrimų automatizacijos galimybę – dviejų ar keturių plokštelių pilnai automatizuotus imunofermentinių tyrimų analizatorius su intergruotomis pipetavimo, plokštelių transportavimo, plovimo ir rezultatų nuskaitymo sistemomis.

Greitieji alergijų testai

ALFA testas –  greitam ir patogiam alergijos nustatymui

Siūlome greituosius alergijos nustatymo testus ALFA iš Dr. Fooke. ALFA (angl. Allergy Lateral Flow Assay) testas – tai kokybiniam specifinio IgE nustatymui žmogaus kraujyje, serume arba plazmoje skirtas tyrimas.

Alergenai, sukeliantys I tipo padidinto jautrumo reakciją, dažniausiai yra natūralios, gamtinės kilmės baltymai, pavyzdžiui, augalų žiedadulkės, gyvūnų plaukai, maisto produktai, dulkių erkutės, vabzdžių nuodai ir kita.

Greitieji testai universalūs – galima pasirinkti vienos arba aštuonių reakcijų kasetes, ir naudoti atskirus alergenus (iš viso – daugiau kaip 80 alergenų) arba jų mišinius.

Greitųjų testų privalumai:

  • Trumpas tyrimo atlikimo laikas (iki 20 min.),
  • Tinka bet kokiam mėginiui: kraujui, serumui arba plazmai,
  • Aukšta koreliacija su odos dūrio (Prick) testais ir in vitro diagnostikos metodais.

Svarbu pažymėti, kad ALFA testo jautrumas ir specifiškumas vertintas lyginant jį su skirtingais in vitro diagnostiniais metodais: ImmunoCAP ir ALLERG-O-LIQ. Jautrumas apskaičiuotas remiantis 0,7 IU/mL ribine verte.

Maisto netoleravimas

Klasikinės maisto alergijos yra susijusios su imunoglobulino E (IgE) sekrecija ir yra nustatomos standartizuotais kraujo ir odos testais. Alerginės reakcijos maistui pasireiškia iš karto (simptomų atsiradimo laikas - iki 2 valandų po ekspozicijos) alergenui patekus į organizmą ir pasireiškia kvėpavimo takų ar virškinimo sistemos funkcijos sutrikimais ar odos reakcijomis.

Sutrikusio maisto toleravimo reakcijos pasireiškia tik po 2-72 valandų ir lengvesne nei alergija forma, tačiau gali apimti ne tik virškinimo ir kvėpavimo sistemas, bet ir kitas organų sistemas. Šios reakcijos itin dažnos ir paveikia iki 45% populiacijos.

Maisto netoleravimui kiekybiškai nustatyti naudojami specifiniai IgG ar IgGantikūnai žmogaus serume, plazmoje ar kapiliariniame kraujyje. Tyrimų konfigūravimas lankstus – galima naudoti įvairius, regionui ar tautai specifiškus antigenus, taip pat pasirinkti tiriamų antigenų skaičių iš daugiau kaip 700 antigenų spektro:

  • vaisių,
  • daržovių,
  • mėsos,
  • žuvies,
  • prieskonių,
  • grūdų,
  • riešutų,
  • pieno,
  • kiaušinių ir kt.

Maisto netoleravimui tirti siūlome patikimos Vokietijos kompanijos IBL International FinTest  reagentų rinkinius. IBL sukurtos pažangios tyrimų sistemos apima mėginio paėmimą, ištyrimą, rezultatų vertinimą ir rezultatų interpretavimo metodikas.

FinTest Basic sprendimas skirtas pirminiam tyrimo etapui, atliekant maisto netoleravimo testus dažniausiai pasitaikantiems maisto produktams. Su mūsų specialistų pagalba išsirinksite geriausiai laboratorijos poreikius atitinkančius reagentų rinkinius.

FinTest IgG Screening 24 ELISA tyrimas

atliekamas 3 pacientams, tiriami 24 produktai:

FinTest IgG Screening 20 ELISA tyrimas

atliekamas 4 pacientams, tiriama 20 produktų:

FinTest IgG Screening 88 ELISA/ FinTest  IgG 4 Screening 20 ELISA tyrimas

atliekamas 1 pacientui, tiriami 88 produktai:

FinTest Flex - tai  lanksti, personalizuota sistema, kuri leidžia pasirinkti specifines, regionui būdingas maisto produktų paletes net iš 700 galimų maisto alergenų. Didžiausias šios sistemos privalumas – itin platus spektras. Maisto netoleravimo patikra pacientui atliekama naudojant nuo 90 iki 360 alergenų.

Pagrindinės tiriamos maisto produktų grupės:

  • Daržovės/vaisiai,
  • Mėsa/žuvis,
  • Grūdai/prieskoniai,
  • Riešutai,
  • Pienas,
  • Kiaušiniai.

Rezultatų vertinimas: tyrimo rezultatų vertinimui naudojama ypatingai patogi, intuityvi programinė įranga, kuri pateikia:

  • Kiekybinį įvertinimą (sutartiniais vienetais) ir „Kategoriją“,
  • „Kategorijos“ pateikia santykinį imunoglobulinų IgG ir IgG 4 reakcijos reitingą (paremtas IgE RAST klasifikacija),
  • Antikūnų titras siejamas su simptomų kompleksais,
  • Grafinis rezultatų vertinimas ir pateikimas.